Co roku 10 listopada spotykamy się na placu przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina, by powspominać dzieje z życia św. Marcina patrona naszej parafii.
Wieczór ten szczególny dla naszej społeczności lokalnej jest oprawiony ogromnym zaangażowaniem wielu osób. W przygotowanie tegorocznej edycji uroczystości zaangażowani byli członkowie Stowarzyszenia Siedmiu, Rady parafialnej z księdzem proboszczem Józefem Jarmułą na czele, uczniowie i pracownicy Zespołu: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Sicinach i Przedszkole w Sicinach, sołtysi pobliskich wsi oraz mieszkańcy naszej gminy. 
Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać wykonania artystów prezentujących swoje talenty na scenie, jak również zakupić rogale prawie jak świetomarcińskie, wykonane przez społeczność szkolną oraz zaangażowanych parafianek. 
Scenkę z życia Marcina wykonali nasi wspaniali uczniowie, przygotowani pod kierunkiem pani Małgorzaty Merty.
Nie byłoby uroczystości gdyby nie występy naszych zespołów, uczniowskiego - „Wesołe Chochliki”, w repertuarze przygotowanym pod kierunkiem pani Katarzyny Wojnowskiej, pani Renaty Wołoszyn i pana Mariusza Ratajczaka, jak i zespołu nauczycielskiego - "Belfer".
Z tego miejsca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowani byli w przygotowanie tego wyjątkowego wieczoru, zarówno Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Wam drodzy Rodzice. 
Dziękujemy za produkty, gadżety, wsparcie oraz pracę przy tworzeniu plakatów,  zaproszeń, dekoracji  oraz wyrabianiu rogali.Galeria zdjęć: