Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Aktualności 2022-23 - Szkoła Podstawowa w Sicinach
Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada to Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu uczniowe klasy 5 wraz z Panią Małgorzatą Hływa oraz Panią Natalią Drobniewską spotkali się w naszym "Laboratorium Przyszłości" gdzie przygotowali swoje ulubione śniadania, a także mieli okazję spróbować śniadania angielskie…

Czytaj więcej
W naszym Laboratorium Przyszłości wiele się działo…

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła otrzymała wyposażenie pracowni kulinarnej, nowoczesną drukarkę 3D, stację lutowniczą oraz sprzęt audio. Dzięki tym pomocom dydaktycznym uczniowie mogli odkrywać tajniki wiedzy poprzez eksperymentowanie i w ten sposób zdobywać praktyczne umiejętności.

Czytaj więcej
Uczymy się ekologii

W bieżącym roku szkolnym 36 uczniów kl. II-III przystąpiło do XV edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Czytaj więcej
Wycieczka do ZOO

1 czerwca w Dniu Dziecka uczniowie klasy I, II, i III pojechali na wycieczkę do Wrocławia do ZOO, w ramach projektu Akademia Umiejętności.

Czytaj więcej
"Doświadczenia przyrodnicze"

Dnia 31 maja w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli przyrodników z całego powiatu górowskiego. Pani Monika Jankowiak wraz z uczennicami klasy szóstej przygotowała pokaz ciekawych doświadczeń i zaproponowała ich wykorzystanie na innych przedmiotach przyrodniczych.

Czytaj więcej
GminnyFestiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej

31 maja 2023 Wesołe Chochliki reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Nasz zespół zaśpiewał dwie piosenki: „Kolory” i „Góry do góry”. Występ Chochlików bardzo się podobał publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

Czytaj więcej