Młodzież zgromadziła się skoro świt, bo już o godzinie 4.45, by wyruszyć w podróż, której celem było poszerzenie wiedzy na temat tradycji, historii, zabytków kultury i środowiska przyrodniczego Polski.
Pierwszym, niezwykle ważnym punktem programu było zwiedzenie wraz z przewodnikami Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Były niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady to szczególne miejsce na mapie Europy, który wywarł na uczniach niesamowite wrażenie. 
Po chwilach pełnych zadumy i refleksji nastąpił przejazd do Wieliczki, gdzie uczestnicy zwiedzali Kopalnię Soli, która jest bezcennym zabytkiem wpisanym w 1978 roku na Listę Dziedzictwa UNESCO. Młodzież wraz z przewodnikiem przeszła trasą turystyczną, na której znalazły się solankowe jeziora, przepiękne podziemne komory, dawne narzędzia i maszyny górnicze.
Ogromy zachwyt wzbudziła w uczestnikach  kaplica św. Kingii, która w całości jest wykonana z soli. 
Drugiego dnia  uczniowie poznawali dawną stolicę Polski. Pani przewodnik opowiadała wspaniałe historie o Krakowie i  jego sławnych mieszkańcach. Oprowadziła nas po Katedrze na Wawelu, która była głównym celem  podróży. Z zachwytem podziwialiśmy groby królewskie i wsłuchiwaliśmy się w opowieści o naszych wielkich przodkach, dotknęliśmy Dzwonu Zygmunta, a także wpadliśmy z wizytą do Smoka Wawelskiego. 
Ponadto na trasie spaceru znalazły się takie miejsca jak:  Rynek Główny, Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Trakt Królewski, Kościół św. Andrzeja, Akademia Krakowska, Okno Papieskie oraz Barbakan.
Pełni wrażeń i emocji, wracamy  z wyprawy i z pewnością długo będziemy wspominać te piękne miejsca, które mogliśmy zobaczyć. 
Wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, jaką na co dzień młodzież zdobywa podczas szkolnych zajęć.
J.S.



Galeria zdjęć: