Koniec roku szkolnego, to czas na podsumowania. W ostatnim tygodniu nauki na apelu szkolnym wręczono uczniom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach szkolnych, powiatowych i ogólnopolskich.
W klasach II i III przez cały rok szkolny, od października do maja trwał szkolny konkurs ortograficzny. Uczniowie raz w miesiącu pisali dyktando i zdobywali punkty. Uczeń z największą liczbą zdobytych punktów otrzymał tytuł „Mistrz Ortografii”.
W klasie II Mistrzem Orografii został Wiktor Skuriat.
Wyróżnienie zdobyli: Oliwier Skuriat i Marek Hływa.
W klasie III Mistrzem Ortografii została Hanna Szymańska.
Wyróżnienie zdobyli: Amelia Kucner i Martyna Majkowska.
W kwietniu 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje do XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. W etapie szkolnym zwyciężyli, a tym samym zakwalifikowali się do etapu powiatowego następujący uczniowie: Jakub Wołoszyn, Hanna Szymańska, Anastazja Palczyńska i Oliwia Wojtkowiak.
W etapie powiatowym Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich II miejsce zajął Jakub Wołoszyn.
Uczniowie klasy III pisali również XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. W etapie szkolnym zwyciężyli i zakwalifikowali się do etapu powiatowego następujący uczniowie: I miejsce -Jędrzej Drąg i Jakub Wołoszyn, II miejsce - Hanna Szymańska i Wiktoria Szadkowska.
W etapie powiatowym Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich I miejsce zajęła Hanna Szymańska, II miejsce Jakub Wołoszyn.
W marcu 2016 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. Wzięło w nim udział 16 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I-III dyplom wyróżnienia zdobył uczeń klasy III Jakub Wołoszyn zajmując 15 miejsce. Otrzymał tytuł „Ekspert Logicznego Myślenia”. Uczniowie klasy III - Hanna Szymańska, Oliwia Wojtkowiak, Amelia Kucner, Anastazja Palczyńska, Jędrzej Drąg, Weronika Suchecka, Zuzanna Kizler, Victoria Szostek, Błażej Cywka i Anna Krzyżosiak otrzymali dyplom uznania.
W kategorii klas IV-VI dyplom laureata konkursu zdobył uczeń klasy VI Jakub Merta zajmując 6 miejsce. Otrzymał tytuł „Mistrz Logicznego Myślenia”. Uczniowie klasy VI – Antonina Skawska i Szymon Szachniewicz zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce, natomiast Amelia Płóciniak kl. VI i Maciej Cywka kl. IV w pierwszej trzydziestce. Wszyscy otrzymali dyplomy uznania.
Uczniowie klas V-VI brali udział w XV Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych. W etapie szkolnym zwyciężyli: I miejsce Jakub Merta, II miejsce Milena Kinasz, III miejsce Aleksandra Zaczkiewicz. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego. W etapie powiatowym Konkursu Matematycznego Jakub Merta zajął 5 miejsce.
Uczniowie klas IV-VI brali również udział w XVI Międzywojewódzkim Górowskim Konkursie Informatycznym. W etapie szkolnym wzięło udział czworo uczniów z klasy VI. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat „Moja ulubiona książka”. W etapie szkolnym I miejsce zajął Jakub Merta, II miejsce Milena Kinasz, III miejsce Karolina Mizińska i Aleksandra Zaczkiewicz. W/w uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
Na apelu podsumowano również oszczędzanie uczniów w SKO. Najwięcej pieniędzy zaoszczędzili uczniowie klasy trzeciej. Za systematyczne oszczędzanie wyróżniono następujących uczniów: klasa I – Tomasz Nowicki, Jakub Ochnia, klasa II – Marek Hływa, Wiktor Skuriat, Oliwier Skuriat, Monika Zaręba, klasa III – Anastazja Palczyńska, Hanna Szymańska, Oliwia Wojtkowiak, Victoria Szostek. Wyróżniono również uczniów, którzy zaoszczędzili najwięcej. Są to: Victoria Szostek, Oliwia Wojtkowiak, Anastazja Palczynska, Hanna Szymańska, Jędrzej Drąg.
Wyróżnieni w konkursach uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursów uczniów przygotowali: Cz. Merta, J. Krysztof, E. Krysztof, J. Deluga.
Czesława Merta